Ученическа конференция по математика 2012 Печат Е-поща

В чест на 40-годишнината от създаването на ПМГ „Акад.Иван Гюзелев” на 12.05.2012г. се проведе Ученическа конференция по математика.

Младите математици от 5, 6, 7, 8 и 9 клас представиха 17 презентации върху интересни математически проблеми пред свои съученици, учители, родители. С оригиналните си идеи и уменията си те доказаха отново, че математиката не е скучна и суха наука. Чрез силата на информационните технологии младите математици направиха достъпни редица сериозни научни достижения.

Гост на събитието беше  Началникът на Инспектората по образованието в гр. Габрово, г-н Георги Маринов. Авторитетно жури в състав проф.Стоян Капралов, доц. Елена Методиева, Снежана Блажева - ст.експерт по математика в РИО на МОМН и Цветана Кюмюрджиева - директор на гимназията отличи с диплом следните разработки:

• I място: „Числото π” - Мария Чалъкова и Стефка Стоева от 6 клас;
  • II място: „Удивителният триъгълник на Паскал” - Симеон Станчев от 7 клас; „Приятелски числа”  - Цветелина Якова, Виктория Ботева от 6клас;
  • III място: „Многостени” – Вилина Тодорова от 6 клас; „Златното сечение” – Николай Иванов, Цветина Колева от 9а клас;
  • Поощрение: „360 градуса” Тотьо Христов от 7клас;  „Свещената геометрия” -  Слави Стоев от 8а клас; „Графи” - Мария Кънчева от 5 клас; „Математически мозайки” - Рени Иванова от 6 клас.

Всички участници се бяха постарали да представят по атрактивен и разбираем начин разглежданите теми. Амбицията на математиците в гимназията е конференцията да бъде ежегодна. Тя стана възможна благодарение на добрата работа в екип на  ученици, учители, ръководство на гимназията.

konferencia_mat

Представени бяха следните презентации:

„Удивителният триъгълник на Паскал” Симеон Станчев 7а
„Математически мозайки” Рени Иванова 6а
„История на числата” Гергана Нейчева 6а

Конкурс по математика 2011-2012 Печат Е-поща

На вниманието на участниците:

Резултатите от всеки кръг на конкурса ще бъдат публикувани след приключване на последния му етап.

В чест на 40- годишния юбилей от създаването на Природоматематическа гимназия „Академик Иван Гюзелев”  се организира задочен конкурс по математика за ученици от 4 до 7 клас.

Регламент:

1. Конкурсът се провежда в три кръга
         1 кръг - м. ноември - декември
         2 кръг - м. февруари
         3 кръг - м. април

2. За всеки кръг състезателите получават по три задачи.
         Решенията изпращайте на електронния или на пощенския адрес на училището:

Електронен адрес: Пощенски  адрес:
за Задочен конкурс по математика
ул. „Елин Пелин” №2
5300, гр. Габрово

Всяко представено решение да съдържа точен адрес на ученика, клас, училище и телефон за връзка.

Срок за изпращане на решенията:
         1 кръг - 20.12.2011 г.
         2 кръг - 20.03.2012 г.
         3 кръг - 10.05.2012 г.

3. Всяко вярно и пълно решение на задача се оценява със 7 точки. Максималният брой точки от всеки кръг е 21.

4. След всеки кръг на състезанието на сайта на гимназията ще бъде обявявано временно класиране на участниците
           1 кръг - м. януари
           2 кръг - края на  м. март
           3 кръг - окончателните  резултати през м. май

5. Обявяването на резултатите от конкурса и награждаване на победителите ще стане през месец май в Природоматематическа гимназия ”Акад. Иван Гюзелев” гр. Габрово.

Задачи I кръг

Задачи II кръг

Задачи III кръг

- Резултати I кръг

- Резултати II кръг

- Резултати III кръг

- Окончателно класиране резултати

Конкурс по математика Печат Е-поща

Скъпи участници в конкурса,

Ръководството на гимназията ви поздравява за участието ви и ви кани на 25 май 2011г. от 10 часа в Камерна зала на Природоматематическа гимназия да присъствате на финалния етап - награждаване на отличилите се участници и закриване на състезанието за учебната 2010/2011г.

В чест на предстоящото отбелязване на 40-годишнината от създаването на Природоматематическа гимназия ”Акад. Иван Гюзелев” - гр. Габрово учителската колегия обявява началото на

ЗАДОЧЕН КОНКУРС ПО МАТЕМАТИКА

за учениците от 4 до 7 клас

relative1cp

Задачи I кръг
Задачи II кръг

Решенията изпращайте на електронния или на пощенския адрес на училището:

Електронен адрес: Пощенски  адрес:
за Задочен конкурс по математика
ул. „Елин Пелин” №2
5300, гр. Габрово

- Срок за изпращане на решенията:

• І кръг- 18.04.2011 г.
  • ІІ кръг- 18.05.2011 г.

- Резултати I кръг

- Резултати II кръг

Регламент:

1.  През тази учебна година конкурсът се провежда в два кръга.
  2. За всеки кръг състезателите получават по три задачи.
  5.  Обявяването на резултатите от конкурса и награждаване на победителите ще стане на 25.05.2011 г. в Природоматематическа гимназия ”Акад. Иван Гюзелев” гр. Габрово.

Школа по математика в Охрид Печат Е-поща

От 7 до 15 юли 2010г. 17 ученици от 5а клас с класен ръководител Христина Георгиева участваха в Международна математическа лагер-школа, организирана от Македонското математическо дружество в гр. Охрид, Македония. В школата участваха повече от 200 деца от Македония и България. Децата слушаха лекции по математика, полезни за подготовката им за състезания. В края на лагер-школата се проведе състезание, на което 9 от нашите ученици получиха грамоти за отлично представяне.

Ohrid1_small

На първо място в 5 клас се класира Никол Генковска, на второ - Христина Христова, а на трето - Виктория Митева. Отлично се представиха и Ирена Гичева и Стефан Тодоров от 6а клас, Анита Върбанова, Цветослава Гутева и Христо Иванов от 5 клас. В свободното време децата имаха възможност да посетят Самуиловата крепост, Преспанското езеро,  организираха се екскурзии до гр. Струга, Билянини извори, манастира "Св. Наум" и др.