Школа по математика в Охрид Печат Е-поща

От 7 до 15 юли 2010г. 17 ученици от 5а клас с класен ръководител Христина Георгиева участваха в Международна математическа лагер-школа, организирана от Македонското математическо дружество в гр. Охрид, Македония. В школата участваха повече от 200 деца от Македония и България. Децата слушаха лекции по математика, полезни за подготовката им за състезания. В края на лагер-школата се проведе състезание, на което 9 от нашите ученици получиха грамоти за отлично представяне.

Ohrid1_small

На първо място в 5 клас се класира Никол Генковска, на второ - Христина Христова, а на трето - Виктория Митева. Отлично се представиха и Ирена Гичева и Стефан Тодоров от 6а клас, Анита Върбанова, Цветослава Гутева и Христо Иванов от 5 клас. В свободното време децата имаха възможност да посетят Самуиловата крепост, Преспанското езеро,  организираха се екскурзии до гр. Струга, Билянини извори, манастира "Св. Наум" и др.