Карта на сайта Начало Извънкласна дейност Школи Математика Ученическа конференция по математика 2012
Ученическа конференция по математика 2012 Печат Е-поща

В чест на 40-годишнината от създаването на ПМГ „Акад.Иван Гюзелев” на 12.05.2012г. се проведе Ученическа конференция по математика.

Младите математици от 5, 6, 7, 8 и 9 клас представиха 17 презентации върху интересни математически проблеми пред свои съученици, учители, родители. С оригиналните си идеи и уменията си те доказаха отново, че математиката не е скучна и суха наука. Чрез силата на информационните технологии младите математици направиха достъпни редица сериозни научни достижения.

Гост на събитието беше  Началникът на Инспектората по образованието в гр. Габрово, г-н Георги Маринов. Авторитетно жури в състав проф.Стоян Капралов, доц. Елена Методиева, Снежана Блажева - ст.експерт по математика в РИО на МОМН и Цветана Кюмюрджиева - директор на гимназията отличи с диплом следните разработки:

• I място: „Числото π” - Мария Чалъкова и Стефка Стоева от 6 клас;
  • II място: „Удивителният триъгълник на Паскал” - Симеон Станчев от 7 клас; „Приятелски числа”  - Цветелина Якова, Виктория Ботева от 6клас;
  • III място: „Многостени” – Вилина Тодорова от 6 клас; „Златното сечение” – Николай Иванов, Цветина Колева от 9а клас;
  • Поощрение: „360 градуса” Тотьо Христов от 7клас;  „Свещената геометрия” -  Слави Стоев от 8а клас; „Графи” - Мария Кънчева от 5 клас; „Математически мозайки” - Рени Иванова от 6 клас.

Всички участници се бяха постарали да представят по атрактивен и разбираем начин разглежданите теми. Амбицията на математиците в гимназията е конференцията да бъде ежегодна. Тя стана възможна благодарение на добрата работа в екип на  ученици, учители, ръководство на гимназията.

konferencia_mat

Представени бяха следните презентации:

„Удивителният триъгълник на Паскал” Симеон Станчев 7а
„История на математиката” Христо Иванов 7а