Хитър Петър - 2010г Печат Е-поща
Събота, 09 Октомври 2010г. 21:44ч.

На 9.10.2010г. Природоматематическа гимназия "Акад. Иван Гюзелев" беше домакин на 16-тото издание на математическото състезание "Хитър Петър". В него участваха 779 ученици от цялата страна - от София, Варна, Русе, Плевен, Бургас, Стара Загора, Велико Търново, Кюстендил, Смолян, Сливен, Хасково, Димитровград, Гоце Делчев, Видин, Враца, Монтана, Горна Оряховица, Търговище, Шумен, Силистра, както и от Габрово и региона - Севлиево, Трявна и Дряново.

Първенците по класове са:

3 клас: Борис Геренски от ОУ "Добри Чунтулов" - гр. Варна и Иван Николаев Николов от 107 ОУ "Хан Крум" - гр. София;

4 клас: Златина Тодорова Милева от ОУ "Пенчо Славейков" - гр. Варна и Надежда Пламенова Китинова от ОУ "Св. св. Кирил и Методий" - гр. Варна;

5 клас: Димитър Любомиров Любенов от СМГ "Паисий Хилендарски";

6 клас: Венцислав Стелиянов Върбанов от ПМГ - гр. Монтана, Виктор Тодоров Христов от ПМГ - гр. Бургас, Виолета Николаева Ангелова от СМГ, Илиян Йорданов Йорданов от МГ - гр. Варна, Константин Христов Шейтеров от СМГ и Мария Григорова Делянова от ПМГ - гр. Бургас;

7 клас: Даниел Райков Атанасов и Деница Христова Маркова от СМГ;

8 клас: Александър Антонов Тенев и Емилиян Иванов Рогачев от СМГ.

От габровските участници най-добре се представиха Петър Милчев Чернокожев от 3 клас на ОУ "Христо Ботев", Георги Бойков Христов от 4 клас на ОУ "Ран Босилек", Марина Николаева Михайлова от ПМГ "Акад. Иван Гюзелев", Тервел Николаев Вълков от 6 клас на СОУ "Максим Райкович" - гр. Дряново, Десислава Антонова Бялкова от 7 клас и Николай Йорданов Иванов от 8 клас на ПМГ "Акад. Иван Гюзелев". Радослав Филипов, наш ученик от 8 а клас, получи 14 точки за задачата на Хитър Петър.

Благодарим на всички участници, дошли на състезанието от всички краища на България! Пожелаваме им успешна учебна година и отлично представяне в следващите състезания по математика!

Добре сте ни дошли и догодина!