Лекция по математика Печат Е-поща
Събота, 18 Декември 2010г. 00:00ч.

На 17 и 20.12.2010г. от 12.30 до 17 часа  наши ученици с интереси в областта на математиката имаха шанса да слушат лекции по теория на числата при г-н Петър Бойваленков, ст. н. с II степен в Института по математика и информатика към БАН. В продължение на 10 учебни часа те се запознаха със свойствата на числовите сравнения, функция на Ойлер, теорема на Ойлер, теорема на Ферма. Решиха първите си показателни диофантови уравнения! Останаха им интересни подобни задачи и за самостоятелна работа.

Г-н Бойваленков говори пред учениците от 7, 8, 9 и 10 клас. На тези лекции се обсъждат и задачи, давани на националните математически състезания. Ако искате да бъдете добри състезатели, заповядайте на продължението на тези лекции.