В парламента Печат Е-поща
Неделя, 23 Януари 2011г. 00:00ч.

На 21 януари 2011г. по покана на народните представители от ПП ГЕРБ Цветомир Михов и Галина Банковска група от близо 40 души от Природоматематическа гимназия "Акад. Иван Гюзелев" посети Народното събрание. Инициативата е част от цялостна кампания за включване на гражданите в управлението и особено на младите хора, на които им предстои навлизане в реалния живот, както и за изграждането на активно гражданско общество и осигуряването на системен достъп до властта и управлението (уточнението е от офиса на ГЕРБ в Габрово).

dsc09255

В 10.30 часа двамата депутати посрещнаха децата и техните ръководители на входа на Народното събрание. Групата присъства на парламентарен контрол, след което беше организирана среща с народни представители от ГЕРБ, членове на Комисията по образование. По време на срещата учениците поставяха въпроси и дадоха свои предложения и идеи по отношение на промени в образователната сфера, поставиха проблемите си, сред които разминаване в учебните планове по различните предмети, учебници с правописни грешки, невъзможност за реално профилиране в средната степен, както и невъзможност за реализация след завършване на образованието. Представителите на Постоянната комисия по образование и наука увериха нашите ученици, че активно се работи по реформата в образованието и че през март предстои гласуване на значителни промени, които до голяма степен ще решат поставените от тях проблеми.

(по материали на Дарик нюз)