"Хитър Петър" - 2011г. Печат Е-поща
Сряда, 12 Октомври 2011г. 22:14ч.

На 8 октомври 2011 год. ПМГ “Академик Иван Гюзелев” беше домакин на  Националното математическо състезание „Хитър Петър” за ученици от 3 до 8 клас. Състезателната тема за всеки клас съдържа 15 тестови задачи, групирани в 3 групи, и една специална задача, наречена „Задача на Хитър Петър”.

В състезанието участваха 766 ученици от цялата страна -  Габрово, Варна, Шумен, Плевен, София, Пловдив, Велико Търново, Стара Загора, Кюстендил, Сливен,  Видин, Русе, Бургас, Свищов, Силистра, Павликени, Севлиево, Дряново, Трявна, Каварна, Козлодуй, Хасково,  Монтана, Димитровград, Гоце Делчев, Горна Оряховица и др.

Първенци на състезанието са:

• Венислав Еманоелов Иванов от Варна и Веселин Александров Димов от Габрово в групата на 3 клас;
  • Борис Василев Геренски от Варна, Димитър Павлов Пенев от Шумен и Евгени Стаев Кайряков от Пловдив сред четвъртокласниците;
  • Йоана Николаева Николова от София в 5 клас;
  • Милен Димитров Георгиев от София в 6 клас;
  • Мария Григорова Делякова от Бургас и Даниел Райков Атанасов от София в 7 клас.

Най-добре представилите се ученици от Габровска област са:

• Веселин Александров Димов от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” в 3 клас,
  • Максим Станимиров Садинов от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” в 4 клас,
  • Доника Ивова Пейкова и Христина Борисова Борисова от 5 клас на ПМГ,
  • Манол Христов Парашкевов от Севлиево в 6 клас и
  • Христина Максимова Христова от 7 клас на ПМГ.

Информация за класирането на всички участници в състезанието можете да намерите на адрес: smb-gabrovo.hit.bg .

На всички ученици и техните учители, пропътували километри, за да участват в нашето състезание – благодарим! Заповядайте отново при нас през октомври  2012 година!