Карта на сайта Начало Извънкласна дейност
ПОСЕЩЕНИЕ ОТ ИНСТИТУТ "КОНФУЦИЙ" Печат Е-поща

На 21 април 2016 г. в ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ – Габрово посрещнахме делегация от Институт „Конфуций“. Целта на посещението им беше да се запознаят с реaлизираните дейности, свързани с изучаването на китайски език и китайска култура, за постигнатите резултати от обучението, осъществявано от г-н Ни Лян, учител по китайски език и култура в гимназията през настоящата учебна година.

Сред гостите имаше и други преподаватели от Китай, както и самите директори на Институт „Конфуций“ от китайска и българска страна – г-н Гъ и г-жа Колева. Те останаха очаровани не само от постиженията на нашите ученици, но и от отличните условия за работа, спорт и отдих, които предлага училището ни.

Двама наши възпитаници ще участват в летен лагер в Китай през м. юли, където ще имат възможност да приложат на практика знанията си, придобити в тези допълнителни часове.

Гимназията ни е една от малкото в България, която предоставя възможност за изучаване на китайски език напълно безплатно. През следващата учебна година всички желаещи, в това число и новоприетите петокласници и осмокласници, ще могат да посещават такива  занятия.

Курс за екскурзоводи Печат Е-поща

На 21 ноември 2010 год. (Ден на християнското семейство), групата екскурзоводи от 11 клас, организирани и обучавани от професионалистите от туристическа агенция ЗЕМЕЛА, посетиха Погановския и Суковския манастир в Република Сърбия. Целта на посещението беше учениците да бъдат въведени в православен храм и да им бъде обяснена структурата на храма като архитектура, каноническото изписване на иконите на светците и църковният обряд на този ден.

Посещението на манастира и обучението бяха съчетани с една прекрасна и незабравима  разходка в ждрелото на река Ерма.