Карта на сайта Начало Постижения Постижения 2015/2016 VIII НАЦИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ ЗА КЛЮЧОВИ КОМПЕТЕНТНОСТИ ПО ПРИРОДНИ НАУКИ
VIII НАЦИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ ЗА КЛЮЧОВИ КОМПЕТЕНТНОСТИ ПО ПРИРОДНИ НАУКИ Печат Е-поща

VIII НАЦИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ

ЗА КЛЮЧОВИ КОМПЕТЕНТНОСТИ ПО ПРИРОДНИ НАУКИ

На 21 и 22 ноември 2015 г. в гр. Ямбол се проведе Осмо национално състезание за ключови компетентности по природни науки на тема „Светлинни и енергийни източници – история и бъдеще“.

В състезанието участваха 60 ученици от цялата страна, разпределени в 10 отбора на случаен принцип. В два поредни дни учениците представяха знанията си в областта на природните науки – биология,  физика и химия, пред компетентно жури от преподаватели от СУ “Св. Климент Охридски“. Състезателите работят в екип и всеки от тях презентира теоретична или практическа задача.

Област Габрово бе представена от двама участници, единият от които е Калоян Ботев,
ученик от 9а клас на ПМГ“Акад. Иван Гюзелев“ - Габрово.

Калоян Ботев бе част от екипа на 7-ми отбор заедно с ученици от София, Казанлък, Шумен, Белово и Ямбол. С отличната си научна подготовка и умения за работа в екип, Калоян допринесе за достойното представяне и успеха  на отбора и завоюването на сребърните медали.