Карта на сайта Начало Постижения Постижения 2015/2016 XLVIII НАЦИОНАЛНА ОЛИМПИАДА ПО ФИЗИКА
XLVIII НАЦИОНАЛНА ОЛИМПИАДА ПО ФИЗИКА Печат Е-поща

XLVIII НАЦИОНАЛНА ОЛИМПИАДА ПО ФИЗИКА

На 5 и 6 април 2016 година в гр. Ловеч се проведе Националния кръг на четиридесет и осмата Национална олимпиада по физика за учениците от VII до XII клас. До националия кръг бяха класирани 120 ученици, които се състезаваха в четири възрастови групи. Учениците от възрастови групи VII, VIII и IX клас решаваха по три задачи, а старшата възрастова група X-XII клас по четири задачи. Част от елементите им са и на ниво международна олимпиада по физика.

Калоян Ботев, Маргарита Моллова и Мартина Георгиева от 9а клас и Добрин Башев от 7а от ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ бяха допуснати за участие в Националната олимпиада по физика. Те отново се представиха достойно, като Калоян завоюва шесто място.