Карта на сайта Начало Постижения Постижения 2016/2017 Първа награда и златен медал за пианиста Петър Чернокожев
Първа награда и златен медал за пианиста Петър Чернокожев Печат Е-поща

Петър Чернокожев - медал Петър Чернокожев - диплом Петър Чернокожев - награждаване От 24 до 26 февруари 2017 година СУ "Екзарх Антим I" - град Казанлък бе домакин на осмото издание на Националния конкурс "Музикални награди" за млади таланти в областта на музикалното изкуство. В конкурсната програма бяха включени 172 изпълнения на ученици от I до XII клас от училища, читалища и музикални школи от областите Стара Загора, София, Сливен, Хасково, Пловдив, Велико Търново, Враца, Благоевград, Кърджали и Габрово, разпределени в три раздела: Българска народна музика, Класическа музика и Забавна музика, и в три възрастови групи - Първа – от 1 до 4 клас, Втора – от 5-8 клас и Трета – от 9-12 клас.

Деветокласникът  от ПМГ "Академик Иван Гюзелев" – Габрово - Петър Чернокожев - спечели първа награда и златен медал в раздела Класическа музика - пиано, трета възрастова група 9-12 клас. Конкурсната му програма /"Етюд" от Фредерик Шопен и Първа част на Соната №8/Патетична/ на Лудвиг ван Бетховен / бе високо оценена от авторитетното жури в състав: председател: проф. д-р Ромео Смилков - Академия за музикално и танцово изкуство-гр. Пловдив и членове: доц. д-р Георги Петков –Департамент по Музика при Нов български университет-град София, доц. д-р Етиен Леви - Департамент по Музика при Нов български университет- град София, Илияна Аргирова - старши експерт към Регионален инспекторат - Стара Загора. Това е поредното престижно отличие за Петър и за негова учителка г-жа Елена Назърова, а също така и за Музикалното сдружение по изкуства към Народно читалище "Априлов-Палаузов 1861 г." - град Габрово.