Карта на сайта Начало Постижения Постижения 2016/2017 Победи и награди от Олимпиадата на математическото предизвикателство в Сингапур, юли 2017г.
Победи и награди от Олимпиадата на математическото предизвикателство в Сингапур, юли 2017г. Печат Е-поща

Рая Шикова и Ясен ПенчевРая Шикова и Ясен Пенчев се представиха достойно в третото издание на Олимпиадата на математическото предизвикателство (Singapore International Math Olympiad Challenge (SIMOC) 2017), която се проведе от 14.07.2017 г. до 17.07.2017 г. в Сингапур.

В сериозна конкуренция с най-добрите матемaтици в света, Рая бе отличена със златен медал, а Ясен със сребърен медал в своята възрастова група. В тазгодишното издание на Олимпиадата участваха 1200 ученика от 20 различни държави. Учениците от Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“ доказаха за пореден път уменията си и заслужено се наредиха сред победителите.