Карта на сайта Начало Постижения Постижения 2018/2019 Microsoft EduDay - ден, посветен на иновациите в образованието, новите знания и развитието
Microsoft EduDay - ден, посветен на иновациите в образованието, новите знания и развитието Печат Е-поща

Miscrosoft eduDay

За поредна година Майкрософт България организира образователна конференция Microsoft Education Day Bulgaria в партньорство със Стопанския факултет на СУ "Св. Климент Охридски".

В нея взеха участие Антония Андреева от 11 клас и Габриел Петков от 12 клас, които заедно  с учителя по информатика и информационни технологии  Даниела Пендашева, демонстрираха  иновативен образователен проект „Машините, които подражават на хората“.

На събитието присъстваха  повече от 300 учители, ученици, представители на неправителствения и образователния сектор. Водещи специалисти представиха последните технологии за  образованието/ дигитални продукти, урок по програмиране на роботи, Мinecraft в образованието, дискусия за AI (изкуствен интелект) и Micro:Bit/.

Като иновативно училище ПМГ „ Академик Иван Гюзелев“ се стреми да развива изобретателността и уменията на своите ученици, комбинирайки професионално предадени знания, организационни методи и дигитални ресурси.

microsoft eduDay  microsoft eduDay