Карта на сайта Начало Постижения Постижения 2017/2018 Националното състезание за ключови компетентности по природни науки 2017
Националното състезание за ключови компетентности по природни науки 2017 Печат Е-поща

kljuchovi kompetentnosti 2017На 02. и 03. 12. 2017 г. в град Плевен се проведе Националното състезание за ключови компетентности по природни науки. В него участваха 60 ученици от цялата страна и техните ръководители. От Габровска област участваха 2 ученици. Представител от град Габрово беше ученичката Траяна Ивова Георгиева от 9 а клас на ПМГ "Академик Иван Гюзелев" с ръководител Галина Маринова - учител по биология и здравно образование. Учениците бяха разпределени в 10 отбора. Състезанието се провежда в 2 кръга - теоретичен и практически.

При представянето си, Траяна показа отлични знания по природни науки и умения за работа в екип, като при презентирането на практическата задача впечатли комисията по оценяване с бързата си мисъл и отлични математически умения.

Класирането е отборно, като отбора на Траяна зае 8 място.