Карта на сайта Начало Постижения Постижения 2010/2011 Отличници в годината на химията
Отличници в годината на химията Печат Е-поща

На 28 и 29 март 2011г. в гр. Варна се проведе Националния кръг на 43-та Национална олимпиада по химия и опазване на околната среда. След победа в общинския и областния кръг и след решение на арбитражната комисия за участие в него бе допуснат Димитър Николаев Шандурков, ученик от 9 а клас. След изключително оспорвана борба той завоюва пето място, само на 2,5 точки от победителя.

В края на  месец  март, по случай Международната година на химията, Химикотехнологичния и металургичен университет в гр .София организира състезание по химия и опазване на околната среда. В него участваха двадесет ученика от 11 и 12 клас, които получиха много добри и отлични оценки. Те  се зачитат при кандидатстване за всички специалности в ХТМУ.
ПМГ „Акад.Иван Гюзелев” получи специална грамота за отличната организация и провеждане на състезанието.

GRAMOTA_chimie