Тютюнопушене или здраве 2012 Печат Е-поща

Петокласниците Мартин Тодоров, Деница Георгиева, Йоанна Колева, Калоян Ботев, Стоян Михайлов, Габриела Мойнова, Цвета Тодорова и Максим Славоев получиха свидетелства за участие в Общинската изложба-конкурс за детска рисунка на тема “Тютюнопушене или здраве – изберете сами”.

Награждаването на лауреатите и връчването на грамотите се състоя на 07.03.2012 година в зала 6 на Дома на хумора и сатирата. Гости на тържеството бяха посланикът на Кралство Белгия Марк Михилсен, г-жа Ан Ван де Стеен – зам.-кмет на Община Аалст, Белгия,  г-н Люк Ван ден Бремт – генерален директор на OLV болница в Аалст, г-н Етиен Фонтейн – председател на фондация „People Serve Bulgaria: Aalst–Gabrovo” и  почетният консул на България в Източна Фландрия и секретар на фондацията г-н Вили Ван Импе.

В конкурса се включват 255 ученици от габровските училища и детските школи, които с чувство за хумор изразяват негативното си отношение към тютюнопушенето, представяйки вредните последиците от него.