Първо място за шахматистите ни Печат Е-поща
Поздравления за отбора на шахматистите, завърнали се като първенци от Областния кръг на Ученическите игри по шахмат за 2009/2010 година!

gramota_shahmat

Постижения 2009/10 - Физика Печат Е-поща
Награда за физиците

На Есенното национално състезание по физика, проведено в гр. Варна на 31 октомври 2009г., участниците от нашето училище, Филип Рашев - 12 а клас, Мария Станчева и Богомил Паралчев - 11а клас, ръководени от г-жа Донка Стефанова, преподавател по физика и астрономия в гимназията, се завърнаха с две втори и една първа награда. Поздравления!

Ето и техния разказ за събитието: Варна 2009

Постижения 2009/10 - Български език и литература Печат Е-поща
На XIII Национален литературен конкурс "Любовта в нас", който приключи на 20.02.2010г. във Варна, Десислава Цветомирова Мезинова ор 6 а клас е отличена за стихотворението си "Стоиш до мен" с грамота и право на публикация във вестник "Литература и общество". В конкурса са взели участие 415 ученици от 48 населени места.

Станислава Николова от 6а клас получи трета награда на Националния конкурс за литературно произведение "Телефон 112 - моят SOS номер", организиран от "Национална система 112". Нашето момиче е сред дванадесетте призьори, които на 16 декември 2009 година, на официалната церемония за закриване на проведената в страната информационна кампания, получиха своите награди в аулата на Югозападния университет "Неофит Рилски", Благоевград. В конкурса участваха деца на възраст от 7 до 15 години. Станислава се състезава в раздел "Поезия", II група, със стихотворението си "Телефон 112". Тя получи грамота и телефон.

Браво, Станислава! Гордеем се с теб и ти желаем нови творчески успехи!

Постижения 2009/2010 Печат Е-поща

Математика и Информатика