Нов успех за физиците ни Печат Е-поща

1

На 16 март 2013 г. в гр. Хисаря се проведе Пролетното национално състезание по ФИЗИКА. Това е едно от състезанията за най-добрите млади физици в България. Тази година в състезанието участваха 289 ученици от цялата страна, разпределени в шест възрастови групи. Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев” бе достойно представена от 8 участници: Петър Тодоров от 12.клас, Радослав Филипов, Иван Моллов и Иван Ненчев от 10. клас, Александър Колев, Слави Стоев, Найден Найденов и Георги Георгиев от 9. клас, с ръководители   Донка Стефанова и Димитринка Калчева. Габровските ученици се завърнаха с една Първа награда – на Радослав Филипов, две Втори награди – на Петър Тодоров и Георги Георгиев и една Трета награда – на Иван Моллов.