ИВАН ИВАНОВ - 12в клас Печат Е-поща

Посещение на Европейския Парламент и Европейската Комисия в Брюксел

Иван Иванов от 12в клас в ПМГ "Акад. Иван Гюзелев" се завърна от Брюксел, където беше от 08.12.2013г. до 10.12.2013г. на посещение на Европейския Парламент и Европейската Комисия, съвместно с ученици и учители от още осем училища в България. По време на визитата той взе активно участие в редица мероприятия и семинари, чиято основна тема бе Европейският съюз, ключовите му институции и начина на функционирането им. В Европейския Парламент участниците в посещението обсъждаха основните правомощия на демократичната институция и необходимостта от активно участие на европейските граждани в предстоящите избори през май 2014г.

Интересна беше и срещата с г-н Даниел Гьорев, член на кабинета на г-жа Кристалина Георгиева, комисар  по международно сътрудничество, хуманитарна помощ и реакция при кризи. Той разказа в подробности за дейността на нашия комисар и екипа й.

Посещението бе организирано от Представителството на Европейската Комисия в България, като награда за най-добра авторска разработка в конкурс с мото "Да предадем идеите на Европа в училищата". Иван  Иванов от 12в клас в ПМГ "Академик Иван Гюзелев"  заедно с Янислав Блажев от 11б клас на Национална Априловска Гимназия спечелиха посещението чрез участието  си в европейски проект " GEBOL - Get European Business Online".