Постижения 2014/2015 | ПМГ 'Академик Иван Гюзелев' гр. Габрово

СПОРТНИ ПОСТИЖЕНИЯ Печат Е-поща

Отборът по хандбал девойки 11-12 клас за поредна година взе участие във финалите на ученическите игри в гр.Сливница от 7 до 10.05.2014 г.

Девойките от ПМГ спечелиха сребърните медали във финалната среща с домакините. В златната седморка на турнира място извоюваха три състезателки от нашия отбор:

1.  Милена Великова – най-добър разпределител

2. Денислава Иванова – най-добро ляво крило

3. Рени Еремиева – най-добър разпределител

Отботър на ПМГ е в състав: Станислава Николова, Селин Тахир, Пламена Минчева, Анна Чиприянова, Милена Великова, Денислава Иванова, Йоана Костова, Емилия Самуилова, Мадлен Тодорова, Рени Еремиева, Преслава Иванова.

Треньор на отбора е Антоанета Андреева.

КОНКУРС ЗА ПАНО Печат Е-поща

„Природата – моят дом” беше темата на конкурса за пана от отпадъчни материали за ученици от 4 до 7 клас, който се проведе по време на Екобазара в Габрово. В конкурса взеха участие 51 деца от 8 габровски училища.

Първа награда спечелиха Преслава Проданова и Станимир Иванов от 7 б клас.

Трета награда получиха Силвия Витанова и Лора  Мъглова от 6 б клас.

НАЦИОНАЛНА ОЛИМПИАДА ПО ТЕХНИЧЕСКО ЧЕРТАНЕ Печат Е-поща

Националният кръг на  XXXI Олимпиада по техническо чертане се проведе от 24 до 26 април в Русенския университет.

Участник в първа група / 7 и 8 клас / от ПМГ "Академик Иван Гюзелев" бе ученичката от 7б клас ПРЕСЛАВА ПРОДАНОВА, която спечели ВТОРО МЯСТО сред 60 участници от България.

ЗЛАТНИТЕ ИНФОРМАТИЦИ НА ПМГ " АКАДЕМИК ИВАН ГЮЗЕЛЕВ " Печат Е-поща

На проведeнатаXXXI Национална олимпиада по информатика в Кърджали на 25 и 26 април 2015 година участва представителна група от 7 ученици от Природоматематическа гимназия „Академик Иван Гюзелев „ – град Габрово, доказали най-сериозни интелектуални резултати по информатика: Мартин  Копчев и Никола Максимов от  5 клас, Добрин  Башев от 6 клас, Адриян  Ибовски и Пламен Динев от 7 клас, Виктор Венков и Цвета Тодорова от 8 клас.

Завоювани бяха 2 златни медала от 5 възможни за всички възрастови групи. Медалите на ПМГ са за двете възрастови групи:  група Е (5 клас) - Мартин Копчев и  в група D (6-7 клас) - Добрин Башев. Никола Максимов се класира на трето място и спечели бронзов медал в група Е (5 клас) .  Пламен Динев спечели четвърто място в  група D (6-7 клас) .

Всички участници получиха оценка Отличен  и много предметни награди.

Отличените в група  C - Виктор Венков и Цвета Тодорова са част от  разширения национален отбор – младша възраст, който  участва в международни състезания.

За пореден път възпитаниците на ПМГ , изучаващи информатика,  доказаха  изключително сериозната си подготовка и защитиха престижа на училището и модерния профил, който изучават.

Признание и благодарност заслужава  екипът от преподаватели, които работят всеотдайно с учениците.

<< Начало < Предишна 1 2 3 4 Следваща > Край >>

Страница 1 от 4