УСПЕХИ Печат Е-поща

УЧЕНИК ОТ ПРИРОДОМАТЕМАТИЧЕСКА ГИМНАЗИЯ "АКАДЕМИК ИВАН ГЮЗЕЛЕВ"

ОТЛИЧЕН СЪС ЗЛАТЕН МЕДАЛ ОТ НАЦИОНАЛНОТО СЪСТЕЗАНИЕ ПО ФИЗИКА

На 15.11.2013г. и 16.11.2013г. в гр. Сливен се проведе Есенното национално състезание по Физика. То е традиционно и едно от двете големи състезания по физика, включени в календара на МОН. В него участваха 360 ученици от цялата страна, разпределени в пет възрастови групи. Състезанието включва решаване на три теоретични задачи в рамките на четири часа.

ПМГ "Акад. Иван Гюзелев" - Габрово участва със 7 ученици от 7, 10 и 11 клас. Младите физици от гимназията се представиха отлично, завоювайки за пореден път призови места.

medalist2013 fizika1             medalist2013 fizika2

Радослав Филипов от 11 клас зае първо място в своята възрастова група и спечели златен медал. Ученикът Иван Моллов от 11 клас , спечели втора награда, а Георги Георгиев от 10 клас спечели трета награда.

Подготовката на учениците се организира целогодишно в сформираните школи по Физика към НП " С грижа за всеки ученик" с ръководители Донка Стефанова и Димитринка Калчева. Същите са формирани след участието на учениците в Националния кръг на олимпиадата по Физика през миналата учебна година.