ДА БЪДЕМ ЗДРАВИ Печат Е-поща

На 19.11.2014г. в Ритуалната зала на Община Габрово се проведоха познавателни игри на тема „Да бъдем здрави”, организирани от РЗИ Габрово, отдел „Профилактика на болестите и промоция на здравето”, „Обществена коалиция за здраве-Габрово” по Общинска програма „Здрави деца в здрави семейства”. Целта на състезанието бе популяризиране сред подрастващите на здравословен начин на живот за предотвратяване на хронични неинфекциозни заболявания, както и формиране на правилни навици и поведение.

В състезанието се включихаученици от осем габровски училища.След оспорвана битка, отборът на ПМГ”Акад. Иван Гюзелев” в състав Ния Вичева, Ивелина Христова и Гергана Илева от 7а клас се класира на второ място.