Карта на сайта Начало Постижения Постижения 2014/2015 ЦВЕТНА ОЛИМПИАДА 2014г. - ОБЛАСТЕН КРЪГ
ЦВЕТНА ОЛИМПИАДА 2014г. - ОБЛАСТЕН КРЪГ Печат Е-поща

Възпитаниците на ПМГ "Акад. Иван Гюзелев" - с най-много награди на Областния кръг на Цветната олимпиада!

За втора поредна година се проведе образователната инициатива „Цветна олимпиада“ в областите Ловеч, Габрово, Велико Търново и Търговище, като в нея се включиха стотици ученици от всяка област. Победителите в Габрово бяха наградени на 26.11.2014 г. в зала „Възраждане”  от гласовете на  „България си ти!“ – джаз певецът Васил Петров, който е и един от учредителите на Сдружение „България си ти!“, и популярната и талантлива изпълнителка  Весела Бонева, а също така и представители на ръководствата на Общината и РИО, директорът на Архитектурно-етнографски комплекс „Етъра“  г-н Ангел Гоев, представители на Астрономическа  обсерватория и планетариум – Габрово, учени и други.

Класирани на първо място в Габровска област със знания по английски език са Никол Даниславова Ботева – 8а клас, Слави Станиславов Стоев – 11а клас и Тома Тихомиров Петков – 12а клас.

Първенците – математици са Виктор Пламенов Венков – 8а клас, Христиана Иванова Кметова – 9а клас,Таня Стефанова Христова– 10а клас, Десислава Антонова Бялкова – 11а клас, Найден Иванов Найденов– 11 а клас.

Най-много призови места заслужиха нашите ученици в област „Информационни технологии”. Това са: Георги Николаев Тодоров - 8а, Цветозар Симеонов Стефанов – 8б, Ренета Георгиева Христова - 9в, Микаела Емилянова Лазарова - 9в, Цветелина Мирославова Енчева - 9в, Михаил Сергеев Гилин - 9в, Християн Валентинов Тонев - 9в, Борис Русев Генчев - 10в, Йоанна Петрова Петрова - 10в, Радостин Николаев Димков - 10в, Борислав Евгениев Несторов - 11в,  Богдан Стефанов Христов - 11в, Никола Цанков Рашков - 11в, Цветислава Иванова Лавчиева - 11в, Станислав Стефанов Илиев - 11 б клас.